اخبار برگزیده

از آبرنگ تا خانه دوست

باید می نوشتم.

دو ماه چهار روز کم است که از سفرم می­گذرد و من دقیقا دو ماه نه روز کم است که می­خواهم از سفرم به مشهد و اردوی جشنواره ­ای بنویسم که امسال هم چون سال پیش مرا به هزار کیلومتر آن طرف­تر از خانه، به خانه­ ی دوست دعوت کرد، به مشهد، اردوی سومین جشنواره خانه دوست.

فضای گرم و صمیمی­ ای که درست مثل سال پیش همه­ ی شرایط را برای چهار پنج روز عکاسی در شهر مشهد میسر کرده بود. از عوامل اجرایی اردو و عکاسان خوبی که دعوت شده بودند تا مسئول اجرایی، سید مجتبیِ خاتمیِ عزیز که همیشه مرا مهمان لبخندهای گرمش می کند و انرژی دو چندانی که با احوالپرسی­­ هایش در طول برگزاری اردو می­ داد، همه و همه لحظات خاطره انگیزی را رقم زدند که شاید نوشتن شان خود، یک کتاب خاطره باشد.

گاهی در توصیف بعضی از فضاها، حس ها و... نا توان می مانم و صفتی در توصیفشان ندارم. حالا این اتفاق درست وقتی می­ افتد که می­ خواهم در مورد کسی بنویسم که همه ­ی تجربه­ های عکاسی ام را از نوجوانی تا حالا مدیون او هستم. کیارنگ علاییِ ... فقط می­دانم که ناتوانی ام در توصیفش از قلب بزرگ و مهربان او بر می ­خیزد. بزرگ و مهربان. از جشنواره­ ی آبرنگ و قصه­ ی برگزیده شدنم در آخرین جشنواره­ ی آبرنگ می­ شناسمش، اولین جایزه­ا ی که در عکاسی گرفتم، که اتفاقا حاصل اولین تجربه­ های عکاسی من بودند، از جشنواره ­ای که کیارنگ علایی در آن سال دبیری­ اش را بر عهده داشت. مرد بزرگی که  همیشه اعتمادش به جوانان برایم تحسین برانگیز است. اعتماد به من و دعوتم به دومین جشنواره خانه دوست، نمونه­ ی کوچکی از این دست است.

اعتمادی که پاسخش انتخاب عکسم در بخش مستندِ دومین جشنواره ­ی خانه دوست بود. امسال هم همین اتفاق افتاد و بار دیگر در اردوی خانه دوست شرکت کردم و بار دیگر عکسم انتخاب شد.

انگار که بخش عکاسانه­ ی زندگی من به مشهد گره خورده است و این داستان همچنان ادامه دارد. حداقل امیدوارم ادامه پیدا کند. مشهد، شهری که همیشه جایی برای آرامشت دارد. شهری با امام رضاع، با قلب­ های پاکِ زائرانش و عکاسانی که دو سال است به اندوخته­ های عکاسی ام می افزایند.

 
از آبرنگ تا خانه دوست

عوامل اجرایی سومین جشنواره سراسری عکس خانه دوستعوامل اجرایی سومین جشنواره سراسری عکس خانه دوست لهستان و برنوی جمهوری چک / دبیر جشنواره های عکس آماتوری آبرنگ، کودک آبرنگ، ملی عکس مشهد / عضو متولد 1370 / مدیرمسؤول و سردبیر دوهفته نامه گلدسته از سال 83 تا 88 / دبیر دو دوره جشنواره   خانه دوست کجاستخانه دوست کجاست از دلبستگی تا وابستگی ﻭﺍﺑﺴﺘﮕﯽ ﯾﺎ ﻣﻦ ﺑﻪ ﺧﻮﺩﮐﺎﺭ ﮔﺮﺍﻥﻗﯿﻤﺖ ﺭﻭﯼ ﻣﯿﺰﻡ ﺑﺮﺍﯼ ﺟﻠﺴﺎﺕ ﻣﻬﻢ، ﻭﺍﺑﺴﺘﻪﺍﻡ، ﺍﻣﺎ ﺑﻪ ﺟﻌﺒﻪﯼ ﺁﺑﺮﻧﮓ ﺑﯽﺧﺎﺻﯿﺘﯽ ﮐﻪ ﯾﺎﺩﮔﺎﺭ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﮐﻮﺩﮐﯿﻢ ﺍﺳﺖ ﺩﻟﺒﺴﺘﻪ هوالمصورهوالمصور نقاشی آبرنگ بعد از زیارت و انجام یکسری از کار هام سری هم به دوست خوبم مقداد زدم تا غروب اونجا مهمانش بودم خیلی خوش گذشت یادآوری و مرور خاطرات 

از آبرنگ تا خانه دوست

از آبرنگ تا خانه دوست

 

آبرنگ - my painting with color pencil

آبرنگ my painting with color pencilاگرچه دوست خوبم رها مطالب خیلی خوبی را در وبسایت خودش گذاشته است اما لازم است براقتری دارد و مانند جعبه تاشو است و تعداد خانه های بیشتری دارد که آن بهتراست برای اولین بار هم آب چسب ( چسب مخصوص کاغذ آبرنگ) پیدا کردم و خریدم و دور تا  آبرنگآبرنگ منم گفتم بزن قدش !! گفت : یعنی تو هم منو دوست داری ؟ گفتم : نه دیگه،الان جفتمون منو دوست داریم یارو تا بهت ثابت نکنه از تو بدبخت تره ول نمیکنه

هوالمصور

Instagram photos for tag #آبرنگ IconosquareBrowse all Instagram photos tagged with #آبرنگ View likes and comments # مدرسه #صبح #بشکنه #خیلی #توت #هیچ #کسی #دوست 1 1 m a omid2014 Daily watercolors آبرنگ های هر روزه10 ژوئن 2014 اینجا خانه ی چندم من است خانه ای از رنگ خانه ای از احساس و رویا Labels: spirituality آبرنگ هاي روزانه، آبرنگ يك تفكر است خودم كه نتيجه را دوست دارم، اميدوارم شما هم همين نظر را داشته باشيد كلاس هاي درك و بيان من در قم هر هفته چهارشنبه ها ساعت ٧:٣٠ صبح تا حدود ٥ بعد از ظهر تشكيل مي شود و بسيار مايه ي خوش وقتي  نمایشگاه آثار هنرجویان افغانستانی در تابستان 95 برگزار می‌شود 7 مارس 2016 نیست و خانم‌های خانه‌دار نیز می‌توانند در کنار انجام کارهای خانه به فعالیت‌های هنر بپردازند وی با اشاره به فعالیت‌های هنری خود در زمینه آبرنگ بیان کرد: نمایشگاه های جدید نیز تصمیم دارم تا هنر آبرنگ را نیز به بانوان افغانستانی آموزش دهم عالمی افزود: مهاجرت سبب می‌شود از هنر فاصله بگیرند، دوست دارم این هنر  از آبرنگ تا خانه دوست رسانه ی خبری وبلاگیاز آبرنگ تا خانه دوست باید می نوشتم دو ماه چهار روز کم است که از سفرم میگذرد و من دقیقا دو ماه نه روز کم است که میخواهم از سفرم به مشهد و اردوی جشنواره ای بنویسم که  کیـــــارنگ علایی وبلاگ عکاسی دربارههشت دوره جشنواره سراسری عکس آماتوری آبرنگ / ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۶ پنج دوره جشنواره سراسری اولین و دومین جشنواره سراسری عکس خانه دوست/ ۱۳۹۲ ۹۳ عضو هیات داوران


منبع این نوشته : منبع
آخرین جستجو شده ها